Megjelent a Dunántúli Harangszó decemberi száma

Elérkeztünk a Dunántúli Harangszó idei utolsó számához.

Ünnepi istentiszteletet tartottak a megigazulástanról szóló közös nyilatkozat 20. évfordulóján

Genf – A Lutheránus Világszövetség (LVSZ) tanácsa 2019. június 16-án, vasárnapi istentisztelet keretében ünnepelte a megigazulástanról szóló közös nyilatkozat húszéves évfordulóját római katolikus, metodista, református és anglikán testvérekkel közösen.

Családi délutánt tartottak Bakonyszentlászlón

2019. május 11-én délután Bakonyszentlászlón az Evangélikus Gyülekezetért Alapítvány szervezésében családi délutánt tartottak. Meghívást kapott a község minden családja felekezeti hovatartozás nélkül. Szép számban meg is jelentek a rendezvényen.

Lelkészkonferencia Pápán

Változatos közösségi programokkal tűzdelt konferenciával köszöntek el a nyártól a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület lelkészei. A munkaévkezdő konferenciát augusztus 26. és 28. között, Pápán rendezték meg. A hétfői és a szerdai programok a Lutheránus szigeten, a keddiek a Pápai Református Teológiai Akadémián kaptak helyet.

A szolgálat gyümölcse

Tab, a szép somogyi kisváros központjában felújított, szemet gyönyörködtető épületegyüttes áll: a helyi „Insula Lutherana”. Hófehér temploma, napsárga gyülekezeti háza, parókiája, gondozott, virágoskertje hatalmas gesztenyefák ölelésében egy több mint háromszáz éves, lutheránus hitét őrző közösség lelki otthona. A két lelkész, Arató Lóránd és felesége, Arató Eszter Dóra e múltjára büszke, reményteljes jövőképpel bíró közösség életét mutatja be „1%-os” riportsorozatunk újabb állomásán.

A Kántorképző Intézet Cantate vasárnapi körlevele

A Magyarországi Evangélikus Egyház Kántorképző Intézete Cantate vasárnapjára hivatalos körlevelet küldött gyülekezeteinkhez. Az alábbiakban azt olvashatják.