Erőtlenségünkben épít újjá Adventi találkozó nyugdíjas lelkészekkel és lelkészözvegyekkel

Budapest – Még nem volt példa a nyugdíjas lelkészek és lelkészözvegyek találkozóinak történetében, hogy mindhárom hivatalban lévő püspök egyszerre tudjon jelen lenni az adventi összejövetelen, 2019-ben ez most kétszeresen is megvalósult. Az aktívak mellett három nyugalmazott püspök is részt vett a három egyházkerület szervezésében megrendezett alkalmon.

Megjelent a Dunántúli Harangszó decemberi száma

Elérkeztünk a Dunántúli Harangszó idei utolsó számához.

Ünnepi istentiszteletet tartottak a megigazulástanról szóló közös nyilatkozat 20. évfordulóján

Genf – A Lutheránus Világszövetség (LVSZ) tanácsa 2019. június 16-án, vasárnapi istentisztelet keretében ünnepelte a megigazulástanról szóló közös nyilatkozat húszéves évfordulóját római katolikus, metodista, református és anglikán testvérekkel közösen.

„Forrás, amelyből nem fogy ki a víz” Elkészült az ima- és pihenőház Kiszsidányban

Kiszsidány – Ádvent második vasárnapján, 2019. december 8-án szentelte fel Szemerei János, a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület püspöke az elkészült ima- és pihenőházat a kőszegi egyházközséghez tartozó Kiszsidányban. Az úrvacsorás istentisztelet liturgiájában Rostáné Piri Magda, a vasi egyházmegye esperese mellett Baranyay Csaba és Baranyayné Rohn Erzsébet helyi lelkészek vettek részt. Közreműködött a gyülekezet énekkara.

Lelkészkonferencia Pápán

Változatos közösségi programokkal tűzdelt konferenciával köszöntek el a nyártól a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület lelkészei. A munkaévkezdő konferenciát augusztus 26. és 28. között, Pápán rendezték meg. A hétfői és a szerdai programok a Lutheránus szigeten, a keddiek a Pápai Református Teológiai Akadémián kaptak helyet.

A szolgálat gyümölcse

Tab, a szép somogyi kisváros központjában felújított, szemet gyönyörködtető épületegyüttes áll: a helyi „Insula Lutherana”. Hófehér temploma, napsárga gyülekezeti háza, parókiája, gondozott, virágoskertje hatalmas gesztenyefák ölelésében egy több mint háromszáz éves, lutheránus hitét őrző közösség lelki otthona. A két lelkész, Arató Lóránd és felesége, Arató Eszter Dóra e múltjára büszke, reményteljes jövőképpel bíró közösség életét mutatja be „1%-os” riportsorozatunk újabb állomásán.