Családi délutánt tartottak Bakonyszentlászlón

2019. május 11-én délután Bakonyszentlászlón az Evangélikus Gyülekezetért Alapítvány szervezésében családi délutánt tartottak. Meghívást kapott a község minden családja felekezeti hovatartozás nélkül. Szép számban meg is jelentek a rendezvényen.

Nagypéntek teliholdja

A tavasz színei társultak az év egyik leglátványosabb, vöröslő holdkeltéjéhez. A National Geographic magazinban Pintér András örökítette meg Vadosfa templomtornyaival együtt égi kísérőnket.

Öröm, hogy evangélikus vagyok

Láthatóan evangélikus – Mai evangélikus arcképcsarnok. Ismerje meg egy-egy gyülekezeti tag gondolatán keresztül az evangélikus egyház mai színességét.

A Kántorképző Intézet Cantate vasárnapi körlevele

A Magyarországi Evangélikus Egyház Kántorképző Intézete Cantate vasárnapjára hivatalos körlevelet küldött gyülekezeteinkhez. Az alábbiakban azt olvashatják.

Krisztus szenvedéstörténete elevenedik meg tizenöt helyszínen

Pápa – Az Evangélikus Hittudományi Egyetem a Veszprémi Evangélikus Egyházmegye tizenöt helyszínén teszi teljesebbé a húsvéti ünnepre készülést passiójátékával.

Száz éve született D. Káldy Zoltán püspök

Az alábbiakban dr. Harmati Béla nyugalmazott püspök gondolatait közöljük Káldy Zoltán születésének 100. évfordulója kapcsán.