Nagypéntek teliholdja

A tavasz színei társultak az év egyik leglátványosabb, vöröslő holdkeltéjéhez. A National Geographic magazinban Pintér András örökítette meg Vadosfa templomtornyaival együtt égi kísérőnket.

Felszentelték a kaposvári evangélikus templom orgonáját

A közelmúltban adományozta egy svájci gyülekezet a különleges sípos orgonát a kaposvári evangélikus gyülekezetnek. A hangszert 2019. január 27-én, vasárnap szentelték fel.

Eucharisztikus konferencia Esztergomban

Eucharisztikus tudományos konferencia van Esztergomban, amelyen katolikus teológusok mellett felszólalnak rabbik, ortodox és protestáns püspökök is – tájékoztatta az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye szerdán az MTI-t.

Száz éve született D. Káldy Zoltán püspök

Az alábbiakban dr. Harmati Béla nyugalmazott püspök gondolatait közöljük Káldy Zoltán születésének 100. évfordulója kapcsán.

Az ökumené a szeretet egysége

Szombathelyen az evangélikus templomban tartották az ökumenikus imaheti együttlétet 2019. január 24-én, csütörtökön. Az alkalmon Székely János római katolikus megyés püspök, valamint Steinbach József, a Dunántúli Református Egyházkerület püspöke hirdette Isten igéjét.

Ökumenikus gyertyagyújtás Rábaszentandráson

Veres András győri megyés püspök 2018. december 2-án ünnepi szentmisét celebrált Rábaszentandráson a Szent András apostol-templomban. Szent András-búcsú és ökumenikus gyertyagyújtás fényében zajlott az ünnepség, amelyen részt vett Varga Tamás evangélikus lelkész is. A szentmisén a község kórusa szolgált Katona Máté vezetésével.