Egy évszázados traumáról

Szerte az országban száz másodpercre megszólaltak a templomi harangok, közöttük sok evangélikus is június 4-én, a trianoni békediktátum aláírásának századik évfordulóján.

Erőtlenségünkben épít újjá Adventi találkozó nyugdíjas lelkészekkel és lelkészözvegyekkel

Budapest – Még nem volt példa a nyugdíjas lelkészek és lelkészözvegyek találkozóinak történetében, hogy mindhárom hivatalban lévő püspök egyszerre tudjon jelen lenni az adventi összejövetelen, 2019-ben ez most kétszeresen is megvalósult. Az aktívak mellett három nyugalmazott püspök is részt vett a három egyházkerület szervezésében megrendezett alkalmon.

Megjelent a Dunántúli Harangszó decemberi száma

Elérkeztünk a Dunántúli Harangszó idei utolsó számához.

Evangélikus igehirdetések a Televízióban

Bár hagyományos istentisztelet jelenleg nincsen gyülekezeteinkben, a Magyar Televízió számára készültek áhítat felvételek a szombathelyi templomban, evangélikus lelkészek közreműködésével. A MTVA felajánlotta a történelmi egyházaknak, hogy hetente rendszeresen közvetítenek előre rögzített áhítatokat.

„Forrás, amelyből nem fogy ki a víz” Elkészült az ima- és pihenőház Kiszsidányban

Kiszsidány – Ádvent második vasárnapján, 2019. december 8-án szentelte fel Szemerei János, a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület püspöke az elkészült ima- és pihenőházat a kőszegi egyházközséghez tartozó Kiszsidányban. Az úrvacsorás istentisztelet liturgiájában Rostáné Piri Magda, a vasi egyházmegye esperese mellett Baranyay Csaba és Baranyayné Rohn Erzsébet helyi lelkészek vettek részt. Közreműködött a gyülekezet énekkara.

Lelkészkonferencia Pápán

Változatos közösségi programokkal tűzdelt konferenciával köszöntek el a nyártól a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület lelkészei. A munkaévkezdő konferenciát augusztus 26. és 28. között, Pápán rendezték meg. A hétfői és a szerdai programok a Lutheránus szigeten, a keddiek a Pápai Református Teológiai Akadémián kaptak helyet.