Isten országát keresve Baranyay Bence ordinációja

Különleges alkalmat jelentett Kőszegen a gyülekezetben szolgáló lelkészházaspár gyermekének ordinációja 2019. június 29-én. Baranyay Bencét Szemerei János, a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület püspöke indította el a szolgálat útján. Az úrvacsorás istentisztelet liturgiájában szülei, Baranyay Csaba és Baranyayné Rohn Erzsébet lelkészek, az Evangélikus Hittudományi Egyetem képviseletében dr. Bácskai Károly tanszékvezető egyetemi docens, valamint a helyi énekkar működött közre.

Lelkészkonferencia Pápán

Változatos közösségi programokkal tűzdelt konferenciával köszöntek el a nyártól a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület lelkészei. A munkaévkezdő konferenciát augusztus 26. és 28. között, Pápán rendezték meg. A hétfői és a szerdai programok a Lutheránus szigeten, a keddiek a Pápai Református Teológiai Akadémián kaptak helyet.