Cserépedénybe rejtett kincs Lelkészkonferencia a nyugatiaknál

Zalaegerszeg – „A mi kincsünk pedig cserépedényekben van…” (2Kor 4,7) – Ez az igevers adta a mottóját a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület munkaévkezdő lelkészkonferenciájának, amelyet 2018. augusztus 27. és 29. között tartottak Zalaegerszegen, a Mindszenty József Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium épületében. Az áhítatok – a Korinthusbeliekhez írt második levél 4. fejezete alapján – ennek a témának a különböző aspektusait bontották ki. A főelőadások pedig a lelkészi élet törékenységével, megfáradásával és az ehhez tartozó megküzdéssel foglalkoztak teológiai és pszichológiai szemszögből.

Finn–magyar evangélikus testvérkapcsolat a Bakonyban

Bakonytamási – 2018. május 27-én Finnországból a turkui Mihály-gyülekezet tagjai, 23 kedves vendégünk érkezett hozzánk Jouni Lehikoinen evangélikus igazgató lelkész vezetésével. Ezt a látogatást tavaly nyáron megelőzte egy finnországi találkozó, amelyen Szakos Csaba bakonytamási evangélikus lelkészt a környező gyülekezetek felügyelői kísérhették el az útra.

Őrségváltás

Írásomban nem a díszegyenruhás katonák által jól begyakorolt koreográfiáról fogok értekezni, hanem néhány olyan örvendetes impulzust szeretnék közkinccsé tenni, amelyeket az elmúlt napokban élhettem át. Az első a pünkösdöt megelőző szombaton Beledben a Soproni Egyházmegye új elnökségének, Ihász Beatrix esperes asszonynak és Sümeghy Péter felügyelő úrnak a beiktatása volt.

Itt vannak a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület régi–új esperesei és egyházmegyei felügyelői

A Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerületben megvannak az esperesi, illetve egyházmegyei felügyelőválasztás eredményei. Íme a lista.

Beiktatták a vasi egyházmegye elnökségét és tisztségviselőit

2018. június 24-én úrvacsorai istentisztelet keretében zajlott le a harmadik ciklusát kezdő Rostáné Piri Magda esperes és a másodszor hivatalba lépő Mórotz Zsolt egyházmegyei felügyelő ünnepélyes beiktatása a bobai evangélikus templomban.

Iszlám és kereszténység: a szélsőségesek jelentik a veszélyt

Pápa – Fischl Vilmos evangélikus lelkész, a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának főtitkára tartott előadást a Gyurátz Ferenc Gondolkodó Kör vendégeként hétfőn az evangélikus látogatóközpontban.