Rendőrnyomozó vallott Istenről Kerületi férfinap volt Kaposváron

A hirtelen hidegre fordult időjárás ellenére is szép számmal gyülekeztek férfiak a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület egyik legtávolabbi pontján, Kaposváron megrendezett kerületi férfinapra. A Férfiak, élet, próba, bizonyságtétel címet viselő nap különlegessége volt, hogy sikerrel gyűjtötte össze azon férfikörök tagjait, akik intenzív munkát végeznek saját gyülekezetük életében.

Jézus Krisztus felé haladunk…

Nagykanizsa – Közös imádságra hívja Nagykanizsa közösségét az ökumenikus kör. A harmadik alkalommal meghirdetett Város a városért elnevezésű imaséta és zarándoklat, valamint az azt követő családi nap szeptember 29-én lesz. A lelkiségi program részleteit hétfőn egyeztették a katolikus, református és evangélikus gyülekezetek képviselői a Jézus szíve plébánián.

Nemzetiségi énekkari találkozó és hagyományőrző vásár volt Bakonycsernyén

2018. szeptember 22-én, szombaton a Bakonycsernyei Evangélikus Egyházközség meghívására énekkari találkozót tartottak a német, szlovák és magyar nemzetiségű kórusok. A kórustalálkozóhoz kapcsolódó hagyományőrző vásáron a helyi őstermelők által előállított terményeket, ízeket is megkóstolhatták az odalátogatók.

„Minden nyelv Istent magasztalja!” Új harangot és harangjátékot kapott az oroszlányi templom

Oroszlány – A második világháborúban elvitt harang pótlása mellett új, digitális harangjátékkal is gazdagodott az oroszlányi evangélikus templom. A felszentelésre 2018. szeptember 8-án, szombaton délután ünnepi istentisztelet keretében került sor, melyen Szemerei János, a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület püspöke hirdette Isten igéjét. A liturgiában Szarka István fejér-komáromi esperes és Farkas Etelka helyi lelkész közreműködött. Énekkel szolgált a gyülekezet kórusa.

Új közösségi tér épült Csurgón

2018. szeptember 15-én, szombaton ünnepi istentisztelet keretében adtak hálát a csurgói evangélikusok gyülekezeti házuk felújításáért és az új közösségi épület elkészültéért. Az eseményen Szemerei János, a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület püspöke hirdette Isten igéjét. A liturgiában Kőszeghyné Raczkó Zsuzsanna somogy-zalai esperes vett részt.

Mennyei szervezés Családi gyülekezeti napot rendeztek Tésen

Tés – 2018. augusztus 26-án a szervezők borús tekintettel nézték az esőt hozó felhőket és a hőmérők erőteljes lehűlést mutató értékeit, aztán gyors döntéssel lemondták a délutánra meghirdetett családi napot. „Ami lassan jön, jobban várod, ami késik, jobban kívánod” (Evangélikus énekeskönyv, 340/4.) – írja egyik szép énekünk. A tésieknek két hetet kellett várniuk, hogy immár ragyogó napsütésben összegyűlhessenek a minden évben megrendezett családi programra, mely egyben a nyári hittantábor résztvevőinek a találkozója is.