Eszköz Isten álmában

Kívül-belül megújult a templom Öcsön

20221015 Ocs halaado istentisztelet foto Adami Maria 2

Az ünnepi istentiszteleten Szemerei János, a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület püspöke hirdette Isten igéjét. A liturgiában Kovács Viktor helyi lelkész és Darvas Georgina teológushallgató szolgált. A püspök Istennek az emberekről szőtt álmáról beszélt 1Móz 28,10–19 alapján tartott prédikációjában.

„Az a reményünk, hogy ez az álom a mi életünkben is valósággá válik. Mint eszköz, ez a templom is töltse be hivatását: építse a kapcsolatot Isten és ember között” – fogalmazott Szemerei János püspök.

Az istentisztelet végén Kovács Viktor köszönetet mondott a 2019-ben elvégzett külső munkálatokhoz és a 2022-ben befejezett belső felújításhoz kapott támogatásért. Külön kiemelte Baki Sándor néhai gondnok munkáját, aki a tevékenységek motorja volt, illetve a jelenlegi gondnoktól, Baloghné Gyöngyitől és családjától kapott sok segítséget. Majd Szabó Vilmos Béla nyugalmazott lelkész, az ösküi egyházközség helyettes lelkésze adta át jókívánságait a gyülekezetnek.

Az ünnepség a helyi faluházban tartott szeretetvendégséggel ért véget.