A Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület címere

Egy közösség jelképeinek kialakításakor mindig a legjellegzetesebb, az egyedi adottságokat és motívumokat szokás megjeleníteni. Egyházkerületünk címerének megalkotásánál is ez a törekvés vezetett bennünket.

Haubner Máté – Kufstein várbörtönét is megjárt – dunántúli szuperintendens 1848. március 19-én kelt körlevelének pecsétlenyomatán szereplő “Jó Pásztor” rajz alapján készült. Akkor felirata ez volt:

“A’ DUNÁNTÚLI Á. V. EV. EGYHÁZKERÜLET PÖCSÉTE”

Címerleírás:

Álló csücskös tárcsa pajzs kék mezejében, zöld talajon, ezüst öltözékben áll a Jó pásztor, nyakában arany báránnyal, jobbjával arany evezőlapátra támaszkodva, lábai előtt három arany fűcsomó. A pajzs élén arany díszszegély, kétoldalt zöld olajágak vörös bogyóterméssel, alul arany szalagon fekete betűs felirat:

"NYUGATI (DUNÁNTÚLI) EVANGÉLIKUS EGYHÁZKERÜLET".

Az egyszerűbb változatnál az olajágak és az aláírás elmaradnak.

Hoppál Dezső címertervező