Finn–magyar online püspöki találkozó

Online egyeztetett Seppo Häkkinennel, a finnországi Mikkeli Evangélikus Egyházkerület püspökével Szemerei János, a Magyarországi Evangélikus Egyház Nyugati (Dunántúli) Egyházkerületének püspöke. A 2021. április 21-én tartott megbeszélésen részt vett Baranyay Csaba, a nyugati kerület missziói lelkésze, aki a tolmács feladatát is ellátta, valamint Kalervo Pöykkö, a finn püspök asszisztense.

A két testvérkerület vezetője szót ejtett a járvány okozta kihívásokról és az aktuális feladatokról a lelkészek és a gyülekezetek életében, és sok hasonlóságot találtak a finn- és a magyarországi helyzet között. Seppo Häkkinen beszámolt a kerületükhöz szorosan kötődő, Oroszországban működő inkeri egyház nehézségeiről is, amely elveszítette lelkészképzésének akkreditációját.

Bár személyes találkozásra mostanában nem volt lehetőség, az online kapcsolattartás erősítheti a két egyházkerület közötti együttműködést, szorosabbra fonva a testvéri szálakat....

Szöveg: Adámi Mária