Protestánsként Szent Istvánról

Szemerei János püspök mondott beszédet a Győr-Moson-Sopron megyei díszközgyűlésen. 2018. augusztus 16-án, a győri Eszterházy-palotában tartott díszközgyűlésen emlékezett meg Győr-Moson-Sopron megye önkormányzata az államalapító Szent István királyról.

Hit által Missziói napot tartottak a nyugati egyházkerületben

A megújult győri Insula Lutherana adta a helyszínét a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület idei missziói napjának 2018. május 26-án. A rendezvény mottója így hangzott: „Hit által. Reformáció után – reformáció előtt”. A szervezők szándéka szerint a nap az 501. évébe lépő reformáció ajándékainak megragadásáról és továbbadásáról szólt, ezért a program gerincét az igeszolgálatok adták.

Tavak és erdők földjén Finn vendégszeretet Mikkeliben

Négy évvel ezelőtt kötött partnerkapcsolati szerződést a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület a Finn Evangélikus Egyház Mikkeli Egyházkerületével. Az azóta eltelt időszak bővelkedett a kölcsönös látogatásokban, az egymástól való tanulás lehetőségeinek felfedezésében. Idén a finn testvérek meghívták a nyugati kerület elnökségét – Szemerei Jánospüspököt és Mészáros Tamás egyházkerületi felügyelőt –, az egyházmegyék képviselőit, illetve a győri püspöki hivatal munkatársait, hogy a személyes találkozás által is mélyülhessen a két egyház közötti partnerség.