Ökumenikus gyertyagyújtás Rábaszentandráson

Veres András győri megyés püspök 2018. december 2-án ünnepi szentmisét celebrált Rábaszentandráson a Szent András apostol-templomban. Szent András-búcsú és ökumenikus gyertyagyújtás fényében zajlott az ünnepség, amelyen részt vett Varga Tamás evangélikus lelkész is. A szentmisén a község kórusa szolgált Katona Máté vezetésével.

Egy kis India VIDEÓ!

A Luther Kiadó szervezésében került sor 2018. november 28-án a Könyvesbolti esték következő alkalmára, amelyen Egy KIS India címmel Mesterházy Balázs evangélikus lelkész, a Kodaikanali Nemzetközi Iskola tanára tartott vetített képes előadást az Üllői úton.

Adventi koncertet adtak egy beteg balatonfüredi kisfiúért

Az „üvegcsontú”, balatonfüredi, három és fél éves Zsombok Lacika gyógykezelésére ajánlották fel a Bem-emlékkórus adventi koncertjének bevételét a hétvégén. A család a kisfiúval együtt, a felajánláson meghatódva részt vett a balatonfüredi evangélikus templomban rendezett koncerten.

A Mikkeli Egyházmegye csoportját fogadták Vas megyében

Boba – Bük – Győr – Kőszeg – Nemescsó – Finn testvéreinkkel számos testvérgyülekezeti kapcsolat köt bennünket össze, de az egyetlen egyházmegyék közötti kapcsolat egyházunkban a Vasi Evangélikus Egyházmegye és a Mikkeli Egyházmegye között jött létre 2009-ben. A cél az volt, hogy a nagyobb egységben több kisebb közösség is csatlakozhasson egyházunk e rendkívül áldásos hálózatába. A kapcsolattartás többféle módon zajlott az elmúlt kilenc évben.