Négy egyház püspöke szolgált Esztergomban

Az ökumenikus imahét keretében az esztergomi Szent Anna-templomban 2019. január 23-án este közös szolgálatot végzett Mohos Gábor esztergom-budapesti segédpüspök, Kocsis Fülöp görögkatolikus érsek-metropolita, Steinbach József református és Szemerei János evangélikus püspök. Az istentiszteleten jelen volt Romanek Etelka polgármester.

Ahogyan arról honlapunkon már beszámoltunk, Esztergomban az imahét első istentiszteletét vasárnap a bazilikában rendezték meg, ahol Révfalviné Budai Julianna református lelkész tartott igehirdetést. Hétfőn a görögkatolikus templomban Kiss-Maly László plébános, kedden az evangélikus templomban Harmai Gábor római katolikus plébános prédikált. Csütörtökön a református templomban Takács Gusztáv görögkatolikus paróchus volt az igehirdető. Pénteken a vízivárosi templomban Klimentné Ferenczy Andrea evangélikus lelkész, szombaton a szentgyörgymezői templomban Ágoston Csaba református lelkész hirdet igét. Az imahét vasárnap a ferences templomban ér véget, ahol Ágostonné Apáti Gabriella református lelkipásztor szolgál.