Vinni a fényt Beiktatták hivatalába a lébényi gyülekezet új lelkészét

Lébény – Lázárné Tóth Szilvia személyében első alkalommal került női lelkész a lébényi egyházközség élére. A lelkésznőt a 2020. augusztus 20-án, a templom felszentelésének kétszázhuszonötödik évfordulóján tartott ünnepi istentiszteleten Kiss Miklós, a Győr-Mosoni Egyházmegye esperese iktatta be hivatalába.

„Fényvivő vagy” – szólította meg új kollégáját Mt 5,14.16 alapján tartott prédikációjában Kiss Miklós. Majd így folytatta: „Látszódjon a szolgálatodon, hogy fényt viszel, hogy emberi életek változzanak meg, forduljanak Krisztus felé, kilépve a sötétségből a világosságra.”

Lázárné Tóth Szilvia Zsolt 48,10 alapján Isten kegyelmének folyamatosságáról beszélt. A kegyelem Isten cselekvő, gyakorló szeretete, amelyet megtapasztalhatunk életünkben – fogalmazott. „Isten nem magányos vallásosságra hív, hanem mindig közösségben gondolkodik, amikor az embert megajándékozza. Szükségünk van rá, egyénenként és közösségként is.”

Az alkalomhoz kapcsolódó közgyűlésen Nátz Zsolt felügyelő köszöntötte a jelenlévőket, majd ismertette a templom történetét, amely 1795-ben néhány hónap alatt, közadakozásból épült fel. Ezt követően a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület nevében Szemerei János püspök és Mészáros Tamás egyházkerületi felügyelő adták át jókívánságaikat a lelkésznőnek. A továbbiakban a Lébényből származó D. Szebik Imre nyugalmazott püspök, Vladika Zsófia győr-mosoni espereshelyettes, valamint dr. Pető Péter, a Győr-Moson-Sopron Megyei Közgyűlés alelnöke szólt. Üdvözölte a szolgálatba álló utódát Koháry Ferenc nyugalmazott lelkész is.

Lázárné Tóth Szilviát 2011 augusztusában avatta lelkésszé Szemerei János püspök. Ordinációja után két évig a székesfehérvári egyházközségben szolgált beosztott lelkészként. Majd két gyermeke születését követően 2017 júliusától három éven át a soproni Fabricius Endre Evangélikus Szeretetotthon intézményi lelkésze volt.