Online koncerttel köszöntötték a 100 éves Irénke nénit

Már lassan két hónapja tart a látogatási tilalom a Szombathelyi Evangélikus Diakóniai Központ intézményeiben. Sorra maradnak el a tervezett programok, a közös foglalkozások és egyre jobban hiányoznak az idős és fogyatékkal élő lakóknak a családtagjaik. Éppen ezért mindkét szombathelyi intézményben szerveznek online videós találkozásokat a családok számára.

A dolgozók igyekeznek különleges élményekkel gazdagítani a lakók mindennapjait. Olyan 100. születésnapja még bizonyosan nem volt másnak, mint amilyet a héten Irénke néni élhetett át. Nehéz egy ilyen szép kort családtagok nélkül megünnepelni, így Irénke nénit online meglepetéssel igyekeztek felvidítani az őt körülvevő gondozók.

Kiss Márton zongoraművész, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség tagja élő minikoncertet adott az üres szombathelyi evangélikus templomban, amelyet a szomszédos Túróczy Zoltán Szeretetotthon idős lakói és így a szülinapos is hallhatott a technika segítségével, a koncertet élőben közvetítették a Facebookon.