Evangélikus igehirdetések a Televízióban

Bár hagyományos istentisztelet jelenleg nincsen gyülekezeteinkben, a Magyar Televízió számára készültek áhítat felvételek a szombathelyi templomban, evangélikus lelkészek közreműködésével. A MTVA felajánlotta a történelmi egyházaknak, hogy hetente rendszeresen közvetítenek előre rögzített áhítatokat.

Az evangélikus áhítatokat szombatonként tűzik műsorra, s hallhatóak lesznek a Kossuth Rádióban is.

A felvételeket a szombathelyi evangélikus templomban készítették el március 21-én.

Így a következő időpontokban láthatják majd a nézők lelkészek gondolatait a televízióban:

2020. március 28. – Rostáné Piri Magda, a Vasi Egyházmegye esperese,
2020. április 11. – Dr. Hafenscher Károly, a Zsinat lelkészi elnöke,
2020. április 25. – Gregersen-Labossa György, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség parókus lelkésze / a Diakóniai Bizottság elnöke

fog igét hirdetni.