Nyári nyitvatartás

Értesítjük a kedves Testvéreket,

hogy a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület Püspöki Hivatala a nyári időszakban,
július 1-től kezdődően, 2019. augusztus 20-ig bezárólag a
következő rend szerint tart nyitva:

- hétfőnként de. 9:00-13:00 között
- szerdánként du. 12:00-16:00 között
- péntekenként de. 9:00-13:00 között,

illetve az előre egyeztetett püspöki fogadóórák alkalmával.

Az Országos Iroda nyári szünete alatt, 2019. július 29. és augusztus 11.
között a győri püspöki hivatal is zárva lesz.

A nyitvatartási időn kívül a munkatársak sürgős esetben telefonon
elérhetőek.

Mindenkinek nyugodt nyári pihenést kívánunk!

A munkatársak nevében,
üdvözlettel:

Adámi Mária
asszisztens

Isten országát keresve Baranyay Bence ordinációja

Különleges alkalmat jelentett Kőszegen a gyülekezetben szolgáló lelkészházaspár gyermekének ordinációja 2019. június 29-én. Baranyay Bencét Szemerei János, a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület püspöke indította el a szolgálat útján. Az úrvacsorás istentisztelet liturgiájában szülei, Baranyay Csaba és Baranyayné Rohn Erzsébet lelkészek, az Evangélikus Hittudományi Egyetem képviseletében dr. Bácskai Károly tanszékvezető egyetemi docens, valamint a helyi énekkar működött közre.

Ordinációs előkészítőt tartottak

Ordinációs előkészítő zajlott a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület székházában, Győrött, Percze Sándor lelkész vezetésével. Öt hatodéves készül idén lelkésszé avatására és a szolgálatba állásra.

Templom és torony között gyülekezeti családi nap Kőszegen

Aki járt már a kőszegi evangélikus szigeten, az tudja, hogy a türelmi rendelet idején épült templom és a múlt század elején tervezett, de fel nem épült új templom, amelynek csak a tornya készülhetett el, milyen csodás adottságokkal rendelkezik. Az egyházi épületek által határolt gyönyörű park alkalmas különböző szabadtéri rendezvények szervezésére, így egy családi gyülekezeti nap tartására is rendkívül ideális.