Ökumenikus ünnep volt a 750 éves Répcelakon

Ökumenikus istentiszteleten ünnepelték Répcelak lakói városuk fennállásának 750. évfordulóját. Egy 1268-ból származó okiratban történt meg ugyanis a település első írásos megemlítése. A római katolikus Szent István király-templomban tartott ünnepi alkalmon Székely János szombathelyi megyés püspök, valamint Szemerei János, a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület püspöke hirdette Isten igéjét. A liturgiában Szakál Szilárd helyi plébános mellett Verasztó János répcelaki evangélikus lelkész is részt vett.

Győrben zenés istentisztelettel ért véget az Ars Sacra fesztivál

Zenés családi istentisztelettel zárult a győri Öregtemplomban az Ars Sacra fesztiválhét 2018. szeptember 23-án, vasárnap. Az ünnepi, úrvacsorai alkalmon Szemerei János, a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület püspöke hirdette Isten igéjét. A liturgiát Csorba János, Jánosa Attila és Vancsai József helyi lelkészek végezték.

Őrségváltás dialógusprédikációval Lelkész házaspárt iktattak Sárváron

Sárvár – Pethő Attila és Pethő-Udvardi Andrea lelkészeket 2018. szeptember 16-án, vasárnap iktatta be hivatalába Rostáné Piri Magda vasi esperes. A sárvári evangélikus templomban tartott ünnepi istentiszteleten Szemerei János, a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület püspöke és a beiktatott lelkész házaspár hirdette Isten igéjét. Az eseményt a helyi gyülekezeti énekkar szolgálata színesítette.

A Mikkeli Egyházmegye csoportját fogadták Vas megyében

Boba – Bük – Győr – Kőszeg – Nemescsó – Finn testvéreinkkel számos testvérgyülekezeti kapcsolat köt bennünket össze, de az egyetlen egyházmegyék közötti kapcsolat egyházunkban a Vasi Evangélikus Egyházmegye és a Mikkeli Egyházmegye között jött létre 2009-ben. A cél az volt, hogy a nagyobb egységben több kisebb közösség is csatlakozhasson egyházunk e rendkívül áldásos hálózatába. A kapcsolattartás többféle módon zajlott az elmúlt kilenc évben.