Templom és torony között gyülekezeti családi nap Kőszegen

Aki járt már a kőszegi evangélikus szigeten, az tudja, hogy a türelmi rendelet idején épült templom és a múlt század elején tervezett, de fel nem épült új templom, amelynek csak a tornya készülhetett el, milyen csodás adottságokkal rendelkezik. Az egyházi épületek által határolt gyönyörű park alkalmas különböző szabadtéri rendezvények szervezésére, így egy családi gyülekezeti nap tartására is rendkívül ideális.

Ordinációs előkészítőt tartottak

Ordinációs előkészítő zajlott a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület székházában, Győrött, Percze Sándor lelkész vezetésével. Öt hatodéves készül idén lelkésszé avatására és a szolgálatba állásra.

Új lendületet kaphat a hitélet a Magyar falu program pályázatával

Budapest – Az egyházak várják a Magyar falu program pályázatait, új lendületet kaphat a hazai hitélet – írta szombaton a Magyar Nemzet, amely riportot készített a témában. Ebből kiderül az is, hogy az evangélikus gyülekezetek a program révén nyitnának a keresztény társegyházak és a világi civil szervezetek felé.