Őrségváltás

Írásomban nem a díszegyenruhás katonák által jól begyakorolt koreográfiáról fogok értekezni, hanem néhány olyan örvendetes impulzust szeretnék közkinccsé tenni, amelyeket az elmúlt napokban élhettem át. Az első a pünkösdöt megelőző szombaton Beledben a Soproni Egyházmegye új elnökségének, Ihász Beatrix esperes asszonynak és Sümeghy Péter felügyelő úrnak a beiktatása volt.

Stadiontól vadasparkig Kirándultak a Győr-Mosoni Egyházmegye lelkészei

Csákberény – Családos kirándulást szervezett 2018. június 21-ére a Győr-Mosoni Egyházmegye lelkészi karának Kiss Miklós esperes. A mintegy negyvenfős csapat utazásának első állomása Csákberény volt, ahol a Gróf Merán Fülöp Vadászati és Erdészeti Múzeumot nézték meg.

Harka visszavár! Elbúcsúztatták a Mesterházy családot

Harka – A 2018. június 24-én, vasárnap tartott táborzáró istentisztelet keretében vett búcsút a harkai gyülekezettől Mesterházy Balázs lelkész és családja, akik júliustól egy évre Kodaikanalba, egy indiai nemzetközi iskolába készülnek.

Finn–magyar evangélikus testvérkapcsolat a Bakonyban

Bakonytamási – 2018. május 27-én Finnországból a turkui Mihály-gyülekezet tagjai, 23 kedves vendégünk érkezett hozzánk Jouni Lehikoinen evangélikus igazgató lelkész vezetésével. Ezt a látogatást tavaly nyáron megelőzte egy finnországi találkozó, amelyen Szakos Csaba bakonytamási evangélikus lelkészt a környező gyülekezetek felügyelői kísérhették el az útra.

Beiktatták a vasi egyházmegye elnökségét és tisztségviselőit

2018. június 24-én úrvacsorai istentisztelet keretében zajlott le a harmadik ciklusát kezdő Rostáné Piri Magda esperes és a másodszor hivatalba lépő Mórotz Zsolt egyházmegyei felügyelő ünnepélyes beiktatása a bobai evangélikus templomban.

Itt vannak a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület régi–új esperesei és egyházmegyei felügyelői

A Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerületben megvannak az esperesi, illetve egyházmegyei felügyelőválasztás eredményei. Íme a lista.