Megújult a szergényi evangélikus templom és a gyülekezeti ház

Hálaadó istentiszteletet tartottak szeptember 2-án a Vas vármegyei Szergény teljesen megújult evangélikus templomában.

20230902 Szergeny templomfelujitas foto Polgardi Gyorgy

A szergényi evangélikus gyülekezet 1783-ban épült templomának felújítására 15 millió forintot biztosított a Bethlen Gábor Alap – tájékoztatta az eseményről tudósító vaol.hu-t Bokányi Imre, a gyülekezet felügyelője. Mint elmondta, a megrepedezett falakat javították, a tornyon süveget cseréltek.

Az egykori iskola és szolgálati lakás külső felújítását (tetőzet, héjazat, nyílászárók cseréje) a Magyar falu program keretében megítélt 25 millió forintból végezték el, az egykori tanteremből kis oratóriumot alakítottak ki, az udvaron pedig parkoló és kocsibejáró készült.

20230902 Szergeny templomfelujitas foto Polgardi Gyorgy 4

A hálaladó istentiszteleten együtt szolgált Györgyi Zsolt, a Marcalgergelyi–Szergényi Evangélikus Egyházközség helyettes lelkésze és Polgárdi Sándor, a Veszprémi Evangélikus Egyházmegye esperese. Énekszolgálatot végzett a sárvári evangélikus gyülekezet kórusa.

Az ünnepi közgyűlésen Bokányi Imre felügyelő mondott ünnepi beszédet. Ágh Péter államtitkár, országgyűlési képviselő köszöntötte az ünneplő gyülekezetet.