Gyülekezettörténeti kiállítás nyílt a győri Öregtemplomban

A győri evangélikus gyülekezet történetét, templomait és intézményeit bemutató tablókból és a 18. századig visszamenő tárgyi emlékekből álló kiállítás nyílt 2017. június 8-án a győri Öregtemplomban.

Az ünnepélyes megnyitón Csorba János igazgató lelkész köszöntötte a megjelenteket, majd Világi Dávid, a Ráth Mátyás Gyűjtemény levéltárosa tartott előadást az egyházközség történetéről a reformáció korától kezdődően. Elsőként betekintést adott a történelmi eseményekbe, amelyek a közösség sorsát alakították. Majd röviden összefoglalta a kiállítás anyagát, amely tíz tablón, a kronologikus ívet követve ismerteti a gyülekezet életének egyes korszakait, valamint külön kitér az oktatás és a diakóniai munka témájára és az egyes templomok bemutatására.

Az esemény a felújított parókiaépület udvarán tartott szeretetvendégséggel zárult.

Kerületünk

Kiadványaink