Mi is népvándorlással érkeztünk

„Ahol a napi aktuális kérdések és a hitbeliek találkoznak, ott el tudjuk mondani az üzenetünket úgy, hogy az érthető és ne félreérthető legyen” – mondta Szemerei János, a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület püspöke.

Szívből köszönöm Uram...

Hagyomány már, hogy a pápai adventi koncertek sorát Pápa Város Bárdos Lajos Vegyeskarának ünnepi fellépése zárja. A helyszín évek óta az evangélikus templom, melynek erre az alkalomra a karzata is megtelik.

Egyház az államban? Állam az egyházban?

Keszthely – Állam és egyház kapcsolata, az egyház felelőssége került a fókuszba Csepregi András evangélikus lelkész és Széles Sándor kormánymegbízott beszélgetésén. A keszthelyi Balaton Kongresszusi Központ és Színház adott otthont a Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület Útközben a reformáció című fórumbeszélgetés-sorozatának egyház és állam kapcsolatáról szóló alkalmának.