Szemerei János püspök Szlovákiába látogatott

DSC 0709Baráti látogatáson járt a Szlovákiai Evangélikus Egyház nyugati kerületének vezetőjénél Szemerei János, a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület püspöke és felesége 2017. március 14-én és 15-én. Milan Krivda püspök hivatalában, Zólyomban fogadta a vendégeket.

A két egyházvezető dr. Slavomír Hanuska kerületi felügyelővel együtt kiránduláson vett részt, melynek során eljutottak a szentantali Koháry-Coburg kastélyba, és megtekintették a selmecbányai evangélikus templomot is. Hanuska felügyelő meghívására végül az általa igazgatott evangélikus gimnáziumba is ellátogattak Besztercebányán.

A találkozó keretében a magyar és a szlovák nyugati egyházkerületek vezetői megbeszélést folytattak az előttük álló feladatokról és egyeztettek a további kölcsönös együttműködés lehetőségeiről is.

Kerületünk

Kiadványaink